O nás

Naším posláním a vizí je přispět k rozvoji pražské komunity kvalitními vzdělávacími programy. Propagujeme moderní vzdělávací metody. Žáci, učitelé, rodiče a školy, které jsou součástí našich vzdělávacích programů, významným dílem přispívají k šíření naší vize, která vzdělání a vzdělávání uznává jakožto hodnotu, které je třeba si vážit. Uvědomujeme si, že pohled na vzdělání utváří celá společnost, nejen škola, do které děti chodí. Chceme s Vámi sdílet zodpovědnost za přístup ke vzdělání v naší komunitě. V komunitě si lidé vzájemně pomáhají, což je to, co chceme vidět v našich třídách. Lidská mysl dovede skrz spolupráci a týmovost dosáhnout nečekaných výsledků.

V co věříme:

V objevování a osvojování znalostí bez omezení.

V hledání toho nejlepšího v každém z nás.

V oceňování a podporování jeden druhého.

Ve spolupráci, která nás dovede k našim cílům.

 

ucitele (1).jpg
FullSizeRender (5).jpg

Učení je mým uměním.

Nick Wilson

Pocházím ze Shirley ve státě Massechusetts, malé vesničky, která doposud čeká na své proslavení. Vše začalo, když mi bylo 12 let a seděl jsem v lavici při hodině zeměpisu, mým učitelem byl pan Richard a zeměpis byl mým oblíbeným předmětem. Četli jsme o mapách, četli jsme o různých národech, četli jsme o různých kulturách a pak jsme pro změnu opět četli. V tu chvíli mě napadlo: “Není zábavnější způsob, jak se o tomhle všem učit?”

Ta otázka mi uvízla v hlavě do další hodiny, pak do dalšího roku, a pak až do střední, kdy byl čas se rozhodnout, co dál. Moje kariéra učitele začala v roce 2010, od té doby jsem učil děti v městských, příměstských, rurálních i mezinárodních komunitách. Vystudoval jsem obor Vzdělávání 2. stupně ZŠ na státní univerzitě Fitchburg. V Americe jsem učil zeměpis a angličtinu a pracoval jsem i s dětmi, pro které nebyla angličtina jejich prvním jazykem. Momentálně učím angličtinu v Praze. Mým posláním je zlepšovat vzdělání, kterého se našim dětem dostává. Celkem mám 8 let zkušeností jakožto učitel. Kroužky pro děti pořádám již 6 let. Věřím v objevování lepších způsobů výuky a pokrokovost v učitelském řemesle.

APE Language Society jsem založil v říjnu 2017 s cílem přizpůsobovat učení moderní, vyspělé době, ve které žijeme, moderním dětem a moderním učitelům. 

Když mám volno, rád trávím čas se svým boxerem Indym a rád beru na procházky svoji ženu Petru. Rádi vyjíždíme mimo město, třeba chodit do hor, příroda je místem, ve kterém se všichni tři cítíme dobře. Před nedávnem jsem začal chodit na boulder a trénuji na Spartan race. Baví mě opravovat a stavět různé věci.

IMG_5970.jpg

Učení by mělo být zábavné

Eva MatyÁskovÁ

V současné době pracuji jako učitelka angličtiny ve školce a na základní škole. Zkušenost mám také s výukou na střední škole. Co na svém povolání miluji, je to, že mohu při své práci vidět výsledky. Není nic lepšího, než vidět vliv vzdělávání na dětech a zároveň i to, že proces učení pro ně nemusí být nudným. Je to něco, co by si děti měli užívat. 

Vystudovala jsem na Vysoké škole ekonomické v Praze a pokračuji na inženýrském studiju ve stejném oboru a to je Učitelství praktického vyučování v ekonomickém vzdělání. Nejdříve jsem působila jako soukromá lektorka a postupně zlepšovala své schopnosti natolik, že jsem mohla začít vyučovat třídy ve školách.

Má vášeň a nadšení pro učení od té doby roste. Opravdu miluji, když vidím jaký rozdíl může mít učitel a jeho přístup na celkový proces výuky. 

Specializuji se na předškolní a středoškolské vzdělávání, ale má práce učitelky na základní škole mi dopomohla k ucelenému pohledu na potřeby všech věkových kategorií. Obzvláště jsem si uvědomila, jak důležité je, udělat celý vzdělávací proces pro děti zábavným. Pokud se při výuce baví, mají do učení větší chuť. Tím se pak získané znalosti stávají pevnějšími a dlouhodobě se dětí drží.

Jeden z hlavních důvodů, proč jsem nadšená z projektu APE Language Society, je ten, že můžeme opravdu pomoci dětem s rozvojem jazykových schopností. Máme možnost je přetvořit na využitelné a praktické schopnosti.

Ve svém volném čase ráda cestuji. Cestování miluji, baví mě vidět krásy, které svět nabízí. Mezi mé další koníčky patří řečnictví. Účastním se soutěží v přednesu díky řečnickému klubu VSEToastmasters a reprezentuji tak i Vysokou školu ekonomickou v Praze na soutěžích po celé republice.


ucitele (2).jpg

ZŠ Dr. EdvardA BeneŠE, Praha 9, Čakovice

 

blue logo.jpg

Hledáme další lokality

Naším cílem je zprostředkovat dětem zábavnou výuku. Pokud víte o škole, které by se náš program líbil, dejte nám o tom vědět! 

What is your idea of a perfect school? Ask your child too

answer here

Jméno *
Jméno